Kozubnik – piękny resort w sercu Beskidu Małego

Widok na pobliskie góry

Widok na pobliskie góry

Dzisiaj przenosimy się z Zakopanego do równie pięknego regionu jakim jest Beskid Mały. To właśnie tutaj rozpoczyna się nasza najnowsza inwestycja. Jest to rewitalizacja dawnego luksusowego ośrodka wypoczynkowego, który w czasach PRL-u był prawdziwą perłą, nazywany również „Polskim Davos”. W latach 70. ubiegłego wieku ośrodek był znany jako Zespół Domów Wypoczynkowo-Szkoleniowych HPR Porąbka – Kozubnik i dostępny przede wszystkim dla elit politycznych oraz pracowników Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego w Katowicach. W czasach jego świetności był jednym z największych ośrodków wypoczynkowych w całym kraju, a sam tworzył piękne i urokliwe „małe miasteczko”.

Kozubnik przed kilkoma laty

Kozubnik przed kilkoma laty

Jednym z największych walorów inwestycji jest niewątpliwie jej lokalizacja. Kozubnik to formalnie część (przysiółek) wsi Porąbka, położonej pomiędzy Żywcem a Kętami, tuż na prawym brzegu rzeki Soła. Z całą pewnością największą popularnością cieszą się tutejsze Jeziora: Międzybrodzkie i Żywieckie. Kozubnik znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego, otoczony z trzech stron masywem górskim. Lokalizacja tego miejsca sprawia, że jest to idealna baza sportowo-rekreacyjna. Bardzo charakterystycznym miejscem jest pobliska Góra Żar, na którą z powodzeniem wjedziemy kolejką terenową. Na górze, oprócz przepięknej panoramy okolicy oraz zbiornika wodnego Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar, czekają na Nas nie lada atrakcje jak np. tor saneczkowy, monsterrollery, czyli terenowe hulajnogi. Będzie to również wymarzone miejsce dla paralotniarzy, którzy co roku licznie startują ze szczytu. Podziwiać tutaj możemy również wspaniałe szybowce, dzięki organizowanym zawodom. Z uwagi na doskonałe warunki, obszar ten jest niewątpliwie atrakcyjny dla fanów sportów wodnych i żeglarstwa. Kozubnik to również przykładny turystycznie region, który stanowi również wspaniałą bazę wypadową na szlaki turystyczne, czy też piesze wycieczki. W okolicy znajduje się jeden z najbardziej znanych szlaków, jakim jest Mały Szlak Beskidzki.

Wizualizacja dyskoteki Piekiełko

Wizualizacja dyskoteki Piekiełko

Wystarczy o lokalizacji i mocy atrakcji jakie na Państwa tutaj czekają. Teraz powiemy coś o samej inwestycji. Dlaczego właśnie tutaj? W latach 70. Kozubnik tętnił życiem. Co roku odwiedzały go tysiące gości. Na obszarze niegdyś 7,5 ha znajdowało się kilkanaście domów wczasowych, które cechowały się różnorodnością stylów architektonicznych, wielością oraz standardem wyposażenia. Był to ośrodek samowystarczalny bowiem posiadał on własne ujęcie wody, oczyszczalnię ścieków oraz system zasilania. Na terenie obiektu funkcjonowało wiele atrakcji, które umilały czas przebywającym tutaj Gościom. Goście mogli korzystać z krytych basenów, sauny, wyciągu narciarskiego, stołówki, 3 restauracji, 5 barów, dyskoteki „Piekiełko”, amfiteatru, salonu fryzjersko-kosmetycznego, solarium, kręgielni, bilardu, kortów tenisowych, salonu gier, sklepów, a także ośrodka zdrowia, w którym przebywał stały personel medyczny, dzięki czemu Goście mieli zapewnianą stałą ochronę medyczną. Trzeba przyznać, że nawet jak na dzisiejsze czasy, był to obiekt na bardzo wysokim poziomie, z morzem atrakcji dla odwiedzających.

Obiekt uchodził za prawdziwą turystyczną perłę, która zawsze kojarzyła się z luksusowym wypoczynkiem, dlatego też jak wskazują źródła w 1987 roku, na dłużej niż 1 dobę w obiekcie zatrzymało się niespełna 32 tysiące osób. Niestety po latach wielkiej świetności ośrodek zaczął podupadać, z związku ze zmianą ustroju. Wraz z upadkiem PRL-u świetność tego miejsca zniknęła bezpowrotnie. Cały obiekt przeszedł w ręce dwóch braci przybyłych do Polski z USA, którzy bardzo szybko popadli w ogromne długi, a ośrodek odwiedzała coraz to mniejsza liczba turystów. W 1996 roku sąd ogłosił upadłość Spółki „Danel” , a budynek niegdyś pełen Gości został w całości opuszczony.

Wizualizacja basenu

Wizualizacja basenu

Jednak nad Kozubnikiem ponownie zaświeciło słońce, a cały kompleks ma powrócić do lat swojej świetności, oczywiście w nowoczesnym wydaniu. Dawny Kozubnik został poddany rewitalizacji i rozbudowie, aby przywrócić mu dawny blask ośrodka wypoczynkowego najwyższej klasy. Inwestycja, która rozpoczęła się w 2014 roku otrzymała nową nazwę – Kozubnik Spa Resort. W trakcie 3 etapów budowy zaplanowano powstanie 250 apartamentów oraz 170 pokoi hotelowych. Nowy Kozubnik Spa Resort już niedługo zaoferuje swoim Gościom nie tylko wiele wspaniałych atrakcji turystycznych w regionie, ale również szereg ciekawych zajęć na terenie kurortu. Do dyspozycji Gości oddane zostaną kryte baseny ze zjeżdżalniami oraz jacuzzi wypełnioną wodą termalną, wydobywaną z głębokości około 2000 metrów. W połączeniu z rozbudowaną strefą saunarium oraz specjalnie przygotowanymi pokojami do zabiegów spa i relaksu zapewnią udany wypoczynek niejednym, wymagającym Gościom. Trafionym dopełnieniem wydają się być również zaplanowane biznesowe centrum konferencyjne „Krokus”, sale dla najmłodszych, restauracje, a przede wszystkim budynek „Piekiełko” z funkcją klubu nocnego i kawiarni, który stanie się wieczornym punktem odpoczynku. Cała powierzchnia użytkowa apartamentów szacowana jest na aż 14 tyś. m2, natomiast na część rekreacyjną (basen, strefa spa) przeznaczono 3,5 tyś. m2, z kolei restauracje i kawiarnie zajmą powierzchnię 1,2 tyś. m2.

Wizualizacja kompleksu Kozubnik SPA Resort

Wizualizacja kompleksu Kozubnik SPA Resort

Dla tych z Państwa, którzy kochają okolice Beskidu Małego i choć trochę są zafascynowani całą inwestycją mamy dobrą wiadomość. Aktualnie rozpoczęto sprzedaż 90 apartamentów z I etapu inwestycji. Do sprzedaży oddane zostały apartamenty w budynku Daglezja oraz Kiczora, który jest najwyższym budynkiem w całym kurorcie. W I etapie inwestycji zaplanowano również budowę basenów, centrum SPA, saun, sali zabaw dla dzieci, a także kawiarni i parkingu. Z kolei w II etapie powstać ma hotel, kawiarni klub nocny „Piekiełko” oraz garaż. W ostatnim etapie do użytku zostanie oddany zostanie Aparthotel Limba.

Jeśli podoba się Państwu niniejsza inwestycja i tak samo jak my, są Państwo zachwyceni przebudową dawnego luksusowego ośrodka wypoczynkowego to odsyłamy na naszą stronę www.kozubniksparesort.pl, gdzie znajdą Państwo wszystkie szczegółowe informacje odnośnie całej inwestycji. Jest to z pewnością jedyny taki projekt w całej Polsce. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą inwestycyjną apartamentów wakacyjnych i zachęcamy do zakupu w modelu kup – wynajmuj – zarabiaj. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy również do kontaktu telefonicznego.

Wizualizacja hotelu

Wizualizacja hotelu

Wizualizacja obiektu Kiczora

Wizualizacja obiektu Kiczora

Wizualizacja obiektu Daglezja

Wizualizacja obiektu Daglezja